Únor 2010

Asijská architektura

27. února 2010 v 15:59 jiné
Původně můj referát na zeměpis :)

Depeche Mode: Enjoy The Silence

27. února 2010 v 15:46 music ♪♫
Novější věrze s bezchybným klipem :)
Depeche Mode jsou jedni z mála, které fakt mám za "legendy". Je celkem dost skupin, od kterých se mi sem tam nějaký ten song líbí, ale proto je ještě nemusím opravdu uznávat. U Depeche Mode to tak zrovna je - do ničeho se nestylizují, nepřehání to, jejich styl jim vydržel dlouho (ikdyž se postupně vyvíjel, ovšem nebyly to žádné výstřelky) a nejsou... Jak to jenom říct normálně? Nejsou trapní? To zní prostě blbě, ale je to tak.
Vyrojila se spousta veelkejch rocekrů, metalistů (a gothiků samozřejmě), následně ještě emařů atd., ale kolik z nich si na nic nehraje, ať už celebrit nebo "normálních" lidí? Už to, že o sobě někdo prohlásí, že je přece goth, něco vypovídá.
Asi ty "styly" přestanu rozebírat, neboť tomu zaprvé nerozumím a zadruhé by se mi mohly z toho udělat žaludeční vředy, což nechci :D

Jeffree v Praze

27. února 2010 v 14:21 jiné
30.4. 2010. tzn. třicátého dubna dva deset bude ten chla... Ten člov... Ten jedinec v Pze, až se mi tomu věřit nechce. Mám trochu dilema, jestli tam jít, protože je sice naprosto k popukání (to není záporně myšleno, jen upřímně, což, nutno podotknout, je u mne celkem vzácnost, ha), ovšem na můj vkus možná až příliš... Prostě příliš. Musím se přiznat, že můj názor na něj je poněkud smíšený.

A kdo za to může? (aneb „¶®AW¥ €Mº")

25. února 2010 v 17:13 | Hesteth Azees |  mé úvahy a jiné žvásty
Tak jsem prohrabávala svůj ordenador a narazila na starší slohovou práci. Ráda se o ni podělím :)

Medvídek Pú a jeho orientace

22. února 2010 v 21:05 | Hesteth Azees |  mé úvahy a jiné žvásty
No, začnu asi tím, že můj nevlastní otec se usnesl, nebo spíš prostě rozhodl, že Medvídek Pú je gay. Chápejte, nemohla jsem s ním hned nadšeně souhlasit (ostatně myslím si to už dlouho, ale to nic neznamená, protože si to myslím o každém - Křemílek a Vochomůrka, Edudant a Francimor, Bob a Bobek, Racochejl a ten druhý tvor, Snape a Lord Voldemort, atd. atp, nemluvě ani o skutečných lidech), a tak jsem se raději začala hurónsky řehnit, abych měla čas si vymyslet reakci. No, diskutovalo se o tom dlouho - byl myslím zrovna nedělní oběd, jehož se účastnila i moje máti, bratr (13) a ségra alias Krtek (11), která mimochodem zmíněného hrdinu uctívá už od ranného dětství.

"Emomluva" není mýtus

21. února 2010 v 15:50 mé úvahy a jiné žvásty
Tak jo, přiznávám, že jsem vlastně měla tzv. "Emomluvu" (nic proti emařům, ale prostě je s nimi spojena), tzn. takové to "Achojííq, mocinQy tě Lafííínquyuu" atp. víceméně za dost nadsazenou záležitost. Ovšem není tomu tak, bohužel. Samozřejmě zaměření blogu je jedna věc, to je dost o názoru, i když o inteligenci autora (většinou teda spíš autorky) to vypovídá víc než dost, a styl psaní je věc druhá. Uveďme si názorný příklad... Tohle ode mě bude trochu hnusné, to uznávám, ale tento blog mě praštil do očí opravdu šíleným způsobem. To přece nikdo nemůže brát vážně... Yeah, jsem dost netolerantní osoba, já vím, ale nemůžu si prostě momoct. Nemůžu se zbavit touhy popadnout obří kladivo a zatlouct do země všechny tyhle lidi, vyznavačky High School Musical a Hannah Monatna, všechny přehnané celebritky, všechny nepřirozené a vypózované uhozené teenagery, všechny ty pitomce, kteří si myslí, že když se ožerou do němoty, budou děsně "in", všechny primitivy, kteří řeší, kdo kde a kdy se s kým (vším) "vykousl", všechny heterosexuální páry oslintávající se v městské hromadné dopravě. Je toho moc? Jsem až moc studenej čumák? Je divné, že v běžné mluvě používám archaismy? Je divné, že neumírám nepřekonatelnou touhou vydat se na metalový koncert a po něm společně s partou všech lidí, do kterých jsem za tu dobu vrazila nebo jim šlápla na nohu, svorně zvracet na autobusové zastávce? Spadla jsem z Měsíce, nebo jsem se sem omylem dostala z 18. století? A co na to Jan Tleskač?

Nepřipomíná vám Miro Šmajda Williama Becketta?

20. února 2010 v 11:53 stars
Mně docela dost :)
(William Beckett je frontman The Academy Is, kromě toho se vyskytuje taky třeba v klipu Fall Out Boy: A Little Less Sixteen Candles, A Little More "Touch Me")

The Academy Is...: About A Girl

19. února 2010 v 21:29 music ♪♫
To bylo totiž tak: začalo to klipem Fall Out Boy, kde vystupuje William Beckett, tzn. frontman The Academy Is..., jako vůdce upírů. To jsem ještě nevěděla, o koho jde, ale v komentářích na YouTube o něm všichni hovořili dost zaníceně, i řekla jsem si, že se mu trochu podívám na zoubek.
Pokračovalo to tedy Wikipedií a Googlem, kdežto jsem si taky uvědomila jeho nápadnou podobnost s Mirem Šmajdou (který je prostě skvělý, ať si kdo chce co chce říká).
Tedy jsem se pak odebrala na YouTube, že si od nich něco pustím. Tohle bylo první, co na mě vybaflo, a musím říct, že mě to hodně zaujalo. Ostatní songy už míň, pravda. A i když je tohle veelkej lovesong a ještě větší popík, tudíž přímo ďábelská kombinace, mně se prostě líbí.

El Día de la Bestia

19. února 2010 v 18:07 movies
...neboli The Day Of The Beast, ve španělštině s anglickýma titulkama.
Pouštěl nám to náš naprosto bombastický a úžasně vtipný a roztomilý španělštinář :D (Ale vážně, on jak je malinkej a má ty obrovský - mimochodem modrý, což je v kombinaci s jeho jinak tmavším vzezřením velice zaujímavý - oči, je prostě... No řekněme, že kdykoliv ho vidím, musím se usmívat, což je u mě doost neobvyklej jev :D)
Dobrej film, i když vzásadě trochu přehnanej, hlavně to, řekněme, rozuzlení. A závěr to zabil :D Ale má něco do sebe, to rozhodně. Černý humor nade vše :)) Pod perex přikládám první díl, ostatní pochopitelně na YT

Out of the blue (twincest)

19. února 2010 v 18:02 | Hesteth Azees |  Photoshop
Pod perexem miniatura, pro větší kvalitu odkaz na DeviantArt :)

Jyrko Pabrouku, to je na mě moc...

15. února 2010 v 18:17 humor ♣
Tak tohle mě really dostalo :D

Brácha, je Valentýn...

14. února 2010 v 11:54 Z mé osobní historie
Já vim, Valentýn je nanejvýš infantilní svátek, ale sejně mě irituje, že ti nemůžu popřát ani jen tak z recese. Jseš jaksi mimo můj dosah, bez mobilu a bez netu. Začíná to skoro vypadat, že ses mi na těch horách zabil. Douám, že toho 19., na Tvůj svátek (přesněji na jeden z Tvých svátků), už budeme, aby se tak řeklo, in touch :)

The Connells: '74-'75

13. února 2010 v 11:32 music ♪♫
Tak jsem jednou opět měla sebevražednou depresi (ne, to je nadsázka, vážně) a kromě toho z jistých intimnějších důvodů mě šíleně bolelo břicho, a pustila jsem si rádio a hráli totok. A věřte nebo ne, mělo to účinek skoro jako ibalgin v kombinaci s... Nee, já nevím, já drogy neberu. (Ani jedno z toho jsem mimochodem zrovna neměla k dispozici.) Nikdy bych nevěřila, že mi song tohoto typu tak zlepší momentální rozpoložení, nicméně je tomu opravdu tak. Zázrak? :D

Christian Dior - New Look

12. února 2010 v 17:07 Móda
Pověst Christiana Diora (1905 - 1957) jako jednoho z nejvýznamějších návrhářů 20. století vznikla roku 1947 s jeho první kolekcí, v níž představil "New Look" - zaoblená ramena, úzký pas a velmi široká sukně. Po letech vojenských i civilních uniforem, krejčovských omezení a nedostatků Dior nabízí nejen nový vzhled, ale i nový pohled.

Na'vi Photoshop

9. února 2010 v 22:36 Photoshop
Tady jeden Na'vi zachycený přímo při činu :)