Květen 2010

Škrabopopis mé osoby

30. května 2010 v 19:04 Základní pravdy o mé osobě
Včera jsem měla jeden ze svých, mírně nebezpečných, záchvatů inspirace. Výsledek se skvěje pod perexem. Není moc k přečtení, což uznávám, ale vlastně mě to vůbec netíží. Když nic, dá se z něj vypracovat můj psychologický profil.

Hurá doprava

29. května 2010 v 18:39 Z mé osobní historie
Tak, můj starý design je zpět, neb pocit zadostiučinění mám už i bez něj. I když Pabrouk pořád  sedí na pomyslném prvním místě jako ropucha na prameni, vypadá to na úspěšné složení většinové střednopravé koalice. Paroubek premiérem nebude, nebude a nebude, neumím si představit, že by mu Klaus ten post svěřil do jeho odporných tlustých hrabivých pracek.
To se musí oslavit. Hmm, nechce někdo přijít k nám na vodnici? :D

Nový design...

25. května 2010 v 19:48
Ze zřejmých důvodů je tu jen dočasně. Chápu, že někteří s ním třeba nesouhlasí, nebo jim to prostě přijde stupidní - vyvěšovat si na blogu reklamu. Ale když já si prostě nemohla pomoct. Když nemůžu volit, mám prostě nutkání vyjádřit svůj názor jinak.
Jo, a mimochodem, nebuďte na mě zlí, mám narozeniny. :D

Návrhy loga MK

21. května 2010 v 21:44 | Hesteth Azees |  Photoshop
Milujánka mi poslala odkaz na takovou, řekněme, soutěž, jde o návrhy loga jistého, hmm, shromaždiště japanofilů. A tedy jsem se toho s kreativitou sobě vlastní pustila... Vlastně to není nic extra, to já jenom potřebuji dát průchod svému přirozenému narcismu. Návrhy mám v zásobě celkem tři. A aby to nebylo tak suché, ráda bych znala váš názor. Takže, který návrh je podle vás nejméně nesnesitelný? :)
(Podmínkou byl nápis MK nebo Manga Knihovnička, která je právě oním objektem.)

Návrh 1:
1
Návrh 2:
2
Návrh 3:
3

Velkolepý návrat s (francouzskou) chřipkou

18. května 2010 v 14:49 Z mé osobní historie
Zdravím opět po delší době (tzn. asi tak pět dní, nemýlím-li se, to je vlastně věčnost, žánop), živá a nemocná. Ano, mám báječnou, úžasnou a skvělou chřipku. Co z toho plyne? Nemusím do školy, muhehe... Já vím, je to poněkud povrchní a primitivní přístup, ale když jsou ty maturity.... Což znamená, že se stejně moc neučí (ne, k maturitě mám zatím naštěstí relativně daleko), ovšem konají se takové ty skvělé sportovní dny a podobné akce, které, ač se zlomeným srdcem, budu schopna oželet.

Syndrom ladiče pián

13. května 2010 v 16:40 mé úvahy a jiné žvásty
V jistém článku jsem se zmínila, v souvislosti se svou kamarádkou, o syndromu ladiče pián. Tato vzácná, řekněme, choroba, zdá se, zaujala pár z Vás, spolubloggerů.
Vězte, že se nejedná o zrakovou vadu.

Au revoir. A dimanche!

13. května 2010 v 6:00 Z mé osobní historie
Zdravím vás, v takovou obskurní hodinu, ale ne, nesedím u počítače, opravdu. Jen se chci rozloučit, neb touto dobou pravděpodobně právě vzlétám, směr Paříž. V neděli se vracím.
Proč píšu jako pošuk? Čtu právě Božskou komedii od Danta, a z těch stránek plných veršů mi pomalu, ale jistě začíná šplouchat na maják.
O té knize se ještě určitě zmíním, stojí za to.
věž

Má anonymita je v troskách

12. května 2010 v 10:21
Tento článek je nepodstatný a bude v nejbližší době smazán.

Oh my fuc*ing Jeffree

10. května 2010 v 19:16 Z mé osobní historie
Ha, a teď jsem dostala neodolatelnou chuť napsat nějaký velmi výživný článek. Takže...
  • Mám trému. Zítra mám ten zpropadenej koncert (ne, někteří z nás cajtlů taky NEŘÍKAJÍ "konzert", například já) a určitě to zvořu. Nesnáším stát před lidma. Nejsem schopná zahrát normálně ani před vlastní matkou!
  • Mám takové prapodivné nutkání nakreslit něco, co by se mně samotné líbilo. Pošetilé, že?
  • Jsem schopná fungovat hlavně díky dvěma věcem: první v dohledu je Paříž, kam poletím ve čtvrtek, jestli se teda Eyjafjalajökul nerozhodne mi to překazit. Druhou je můj výlet do Krnova na konci prázdnin.
  • Mám v plánu si přečíst Božskou komedii, neb si bez toho připadám jako tatar. Přečíst celou Zeměplochu je fajn, ale znalost skutečné klasiky je taky potřeba. (Mimochodem, ne, nepřečetla jsem celou Zeměplochu, jsem taky jenom člověk.)
  • Jsem asi jediný blázen, který má od začátku školního roku rozhodnuté téma na seminární práci z výtvarné výchovy, jenž se bude odevzdávat na konci roku příštího. Jo, nemám ani ponětí, proč to sem píšu. Brainstorming.
  • Ve skutečnosti takové nesmírné plky píšu proto, že stejně nejsem sto myslet na nic jiného než na jednu konkrétní osobu, a to na Fabianu. Které mimochodem gratuluji k přijetí do AK :)
  • MySpace je stejně lepší než Facebook.
  • Vzhledem k tomu, že jsem jaksi osoba bez vyznání, tak abych nebrala jméno boží nadarmo, budu používat kletbu "Oh my fuc*ing Jeffree". Takže až se to tu někde objeví, tak ne, nepřeskočilo mi.
  • A ještě si sem přidám jednu takovou anketu, takže jestlli se někdo prohrabal až sem, tak prosím ať hlasuje, neb mě to velmi zajímá. A ať hlasuje ještě před použitím Googlu. Ne, ta anketa není reklama. Je to jen průzkum, opravdu.

A teď jsem se nas*al

9. května 2010 v 17:22 Z mé osobní historie
Nevim, fakt nevim, jak mám v úterý mít ten do*ebanej koncert, po těch třech dnech bez cvičení mám místo rukou dvě polena, ani nejsem schopná vzít pořádně smyčec. Se na to, tuším, vy*eru. Sorry za ty výrazy, ale mám fakt vztek, nejvíc na sebe. Tu po*ranou sklatbu hraju už aspoň dva měsíce, nejspíš dýl, a nejsem sto jí zahrát nějak slušně. Přesně v těchhle momentech mám sto chutí s těma houslema seknout. Nemám na to čas, flákám to, a pak to nemá vypadat takhle.
Večer budu cvičit zase, snad to půjde líp. Přece není možný, že bych tu skladbu zapomněla.
Tento bezcenný a afektovaný článek mám v úmyslu v nejbližší době smazat.

Přijmout kritiku

8. května 2010 v 19:55 mé úvahy a jiné žvásty
Kritika je jako zubař. Každý ví, že je třeba pro odstraňování drobných nedostatků, popřípadě i kazů, ale nikdo ji nemá rád, neboť ať je jakkoliv užitečná a konstruktivní, je vlastně dost nepříjemná. A malé děti při střetu s ní hlasitě vyjadřují nesouhlas.

Lišaj smrtihlav - PS verze

6. května 2010 v 16:47 | Hesteth Azees |  Photoshop
Ten obrázek byl už od začátku určen pro přepracování v PS, původně neměl být ani vybarvený. Já si prostě jen nedokázala pomoct. Teď jsem se tedy dostala k tomu, co jsem měla v plánu už od samého začátku. Tato verze je o něco růžovější. Jako pozadí jsem použila texturu Louis Vuitton, kterou asi znáte ze slavných kabelek této značky. (Zdroj původní verze textury)

Lišaj smrtihlav

2. května 2010 v 9:53 | Hesteth Azees |  Fan Art
Koncert Jeffreeho mi zřejmě přivodil záchvat tvořivosti, a koho jiného už ztvárnit, než právě jeho. (Ne že by to tak ve finále vypadalo, ale nevadí.) Ten růžový něco-jako-motýl je, jak název napovídá, lišaj smrtihlav. Růžový.

Jeffree F*cking Star, B*tchezz (30. 4. Lucerna Music Bar)

1. května 2010 v 8:20 Z mé osobní historie
Hyáá-
Tak počkat. Vezmu to raději popořádku.
Včera, tj. 30. 4. 2010 (to magické datum nesmím zapomenout), v Lucerna Music Baru, se uskutečnil koncert... No ano, Jeffreeho.

Já těkuji. I těm, co nespívali.

1. května 2010 v 7:15 Z mé osobní historie
Tedy, vážně jsem si na začátku soutěže nemyslela, že získám hned první místo! Je to pro mě naprosto neuvěřitelný. Nebudu se asi zvlášť dlouho vykecávat, chci jen strašně moc poděkovat všem, kdo pro mě hlasovali.
Chtěla jsem něco napsat k Metteorwa a Tril, jejichž autoportréty jsou (na rozdíl od mého, mimochodem) úplně profesionální.
No, takže ještě jednou, děkuji hlasujícím a zvu je na partii Carcassone :D
(titulek je citát z knihy Pan Kaplan má stále třídu rád)