Červenec 2010

Věštění z komentářů

30. července 2010 v 0:28 humor ♣
Stala se mi věc tak zaznamenáníhodná, že se o ni musím podělit. No dobře, je to trochu nadsázka, ale přinejmenším kuriózní mi to přijde. Toto je můj historicky první věštecký komentář.
Omlouvám se za ten nepořádek v textu, zanonymňovala jsem to dost narychlo (abych to sem mohla nacpat hned zatepla, ha ha).
(Pro ospalé a lidi momentálně nemající možnost se řádně soustředit: všimněte si načasování druhého komentáře.)

Kýč

29. července 2010 v 12:28 | Hesteth Azees |  Photoshop
Já vím, že je to kýč. Tři rádoby manga postavičky znázorňující smrt, anděla a ďábla nemůžou být nekýčovité. Ale i tak jsem celkem spokojená. :D

Jako andělé

28. července 2010 v 17:57 music ♪♫
Začalo to babičkou, která prohlásila, že chce, abych jí na pohřbu zahrála Alžbětinskou serenádu. Děda projednou upustil od kostelních a lidových písní, které se mnou obvykle hraje (on na harmoniku a já na housle) a zkoušeli jsme ji. No pochopitelně to nešlo. Nevadí, později jsem ji naposlouchala na webu a naučila se ji trochu sama. A protože ji po mně už dřív vyžadovala máti, šla jsem se jí pochlubit.
Nezůstalo u toho. Řekla mi, že ona chce na pohřbu zahrát Hospodin jest můj pastýř. Co furt všichni mají s tím pohřbem??? Copak jsem nějaký funeralista...? No, jsem, ale ne přesně tím způsobem, že bych měla ambice se vměstnat do pohřební kapely.
No nic, hledaly jsme s maminkou na webu Hospodina. Ovšem našly jsme (resp. matka našla, protože můj pastýř to teda rozhodně není) jen samé nepřijatelné verze.
Ale zato jsme našly tři chlapce, naprosto neuvěřitelným způsobem zpívající The Lord Is My Shepherd. Prostě takhle nějak musí zpívat andělé (ovšem nikoliv tlustí barokní andělíčci). A pak se divme, že byli eunuši tak oblíbení... Naprosto mě to uneslo, ač normálně poslouchám poněkud jiný žánr a pámbíčkář vážně nejsem ani v nejmenším. Jednoduše fascinující.

Rozbila jsem skleničku

28. července 2010 v 16:21 mé úvahy a jiné žvásty
Nakonec mi to nedalo a něco na téma týdne napíšu... Mám na téma týdne skoro celý blog. (Pánové, kdo z vás to má? :D)
Dost lidí píše, jak je přece homosexualita normální, že gayové jsou taky lidi a tak podobně. Někdy mi to přijde až uhozené. Mám sama holku a z těch článků mám pocit, jako bych rozbila skleničku a všichni mě utěšovali, že to přece nevadí. Proč to vůbec tak horem dolem řešit? Proč neřešíme třeba levorukost? Nebo nadměrné velikosti bot?
Jistě že si myslím, že homosexualita je normální. Jsem slasherka. Osobně bych umlátila Biblí všechna ta hovada, která si myslí, že by bylo záhodno homosexualitu léčit. Proč? Protože nějakému debílkovi se to nelíbí? Tím už si lidstvo párkrát prošlo a nic extra mu to, pokud vím, nepřineslo.
Jo, a pak jsou tady mí oblíbení módní návrháři (třeba Josef Klír, z těch českých) a další umělci, a na ty mi není radno šahat.

Hybaj na Advík

26. července 2010 v 0:32 Z mé osobní historie
Je to taková skrytá reklama, no.
Totiž, já vám to vysvětlím. Moje kamarádka Milujána mě navrtala, nebo možná lépe řečeno mi zařídila, že budu mít na Advíku vystavených pár obrázků. Od organizátora jsem se dozvěděla, že to plánuje jako vernisáž. A tak mám už od včerejška trému, protože si moje malůvky nikdo nekoupí. :D
Zítra jdu do Copy centra nechat vytisknout pár digitálních patlaniček, aby se daly posléze vystavit.

Ornamentální textury

21. července 2010 v 23:12 | Hesteth Azees |  ostatní tvorba

Původně jsem je navrhovala jako vzory na látku. Je to trochu amatéřina, trochu dost, a je to tím, že... No, že jsem amatér :D Do grafiky normálně jinak než tvorbou vlastního designu nefušuju.
01
02

3

Barevné úpravy jsou pod perexem.

Jak na stínování a textury v PS

20. července 2010 v 16:26 | Hesteth Azees |  Návody, postupy
Nemám teď namysli textury už obsažené v programu, ale ty jiné, které se dají například zapracovat do oblečení. Je to vcelku primitivní, ale mě to prostě baví :D

Vetřelec v módní branži

20. července 2010 v 13:45 Z mé osobní historie
Dlouho jsem váhala, jestli o tom něco napsat, nebo ne. Pak moje pýcha převládla nad skromností (což popravdě nebylo až tak těžké) a tedy smolím tyto řádky.
Začalo to asi tři čtvrtě roku zpátky (prostě v době před začátkem tanečních). Moje extravagantní kamarádka projevila zájem o extravagantní návrh šatů, které by si pak dala ušít.
No, něco jsem vymyslela (dotyčný návrh je mimochodem tady). Kamarádka, které se mi dál už nechce říkat "kamarádka", tak jí budu říkat Milujána, vzala návrh a šla s ním do nejmenovaného butiku, aby jí ho tam zrealizovali.
Bohužel se ukázalo, že by to vyšlo moc draho, navíc v tak dlouhých a neskladných šatech by se stejně tančilo dost těžko. Ovšem právě v tom butiku Milujánu střetl jeden pán; návrhář a choreograf, říkejme mu třeba pan Pepíček. Nějak se to semlelo (já nevím přesně jak) a měly jsme s Milujánou s panem Pepíčkem domluvenou "pracovní schůzku", a to v ateliéru pana Pepíčka. No, přiznám se, měla jsem trochu nervy, neb jsem nevěděla, co je pan Pepíček zač.


Každý krásný muž...

15. července 2010 v 11:45 | Hesteth Azees |  Photoshop
...je gay.
Vlastně ani nevím, proč jsem stvořila zrovna takového týpka :D Možná proto, že jsem si chtěla vytvořit vuittonku a nebaví mě kreslit holky, zejména pak takové ty peroxid blondýny, které se prohání ve svých stilettos po Champs Elysees s výkřiky "Potřebuju kapuučoo!" a na nose si drží své nové gigabrýle. Právě s těmi se Vuittonovy kabelky často spojují.
Ovšem netroufám si tvrdit, že by si  na sebe někdo něco takového (↓) vzal. (I když, jestliže se najdou zájemci o modely jistých nejmenovaných značek, nevím, proč ne...) :D
LV
↓↓

Krutomluv a Miley Cyrus

13. července 2010 v 13:59 mé úvahy a jiné žvásty
Krutomluv jako téma týdne byl sporný. Pravda je, že ho zná dost málo bloggerů a ti, kteří to štěstí nemají, byli prostě mimo mísu. A tak se museli logicky dožadovat spravedlnosti. Část pak psala na téma týdne naprosto nicneříkající články, což byla ta zásadní chyba. Už tak je dost lidí, kteří píší na každé téma týdne článek prostě z principu, i přesto, že v podstatě nemají co říct. Nutně pak musely následovat diskuse zarytých obdivovatelů Krutomluva, přesvědčených o své nedotknutelnosti pro svoje členství v AK, lidí, považujících Krutomluva za střed vesmíru, lidí, kteří Krutomluva neznali, lidí, kterým Krutomluv nepřipadal nijak důležitý... Ti všichni se už tak dost často hádají na stránkách AK.

Prohnilost AK a cyklopozéři

13. července 2010 v 11:16 mé úvahy a jiné žvásty
Pěkný den přeji, já se jdu vykecat.
Zaprvé: dospěla jsem k závěru, že si už nebudu tak stěžovat. Je to kvůli nejmenované osobě, která má na blogu asi tak padesát článků a téměř v každém z nich si na něco stěžuje. Prohnilost autorského klubu (prvních asi pět článků), zbytečná dřina ve škole (ke konci června), a prostě jak jsou všichni blbí a píšou o sobě ve třetí osobě. Takže jsem díky ní dospěla k závěru, že už si nebudu tolik stěžovat. Je to ubíjející. Tímto jí chci také poděkovat za to úžasné prozření.

Vojta Kotek čtyřikrát jinak

12. července 2010 v 17:44 ostatní tvorba
Ne že bych byla fanynkou Vojty Kotka, ale hezký xichtík se mu nedá upřít. A proto se úžasně hodí k mým photoshopovým pokusům. *Zlotřilý smích* No, moje úchylka na osoby mužského pohlaví s nalíčenýma očima asi není žádnou novinkou. A zajímalo by mě, jak by vypadal s make-upem on (ač fakt někdy vypadá, jako kdyby měl kolem očí černé linky)... A taky ty kruhy pod očima a porost na obličeji mu vůbec neslušely.

Waving flag

1. července 2010 v 21:33 music ♪♫
Stala se mi nepochopitelná věc. Normálně nijak neholduji tomuto stylu hudby a fotbalu jaksi už vůbec ne. Nicméně "FIFA World Cup 2010 theme song" mě doslova uhranula. Pouštím si ji už dva dny pořád dokola... Nejvíc se mi líbí tahle verze (no jo, já a španělština). /En las calles muchas manos, levantadas, celebrando, una fiesta, su descanso, los países, como hermanos.../
Mimochodem. Proč já místo "beautiful game" slyším "beautiful gay"? A místo "wave your flag" "way if you're a fag"?? Protože jsem úchyl, je mi to jasné...