You spin me right round

11. září 2010 v 20:54 |  music ♪♫
Tento song mě nezaujal ani tak melodií nebo snad duchaplným textem, jako spíš množstvím svých coververzí. Některé jsou horší, některé lepší, ale pravda je, že co se žánru týče, přijde si s ním na své snad skoro každý.
Nejsem schopná vzniknuvší coververze seřadit chronologicky, ale na tom až tak dalece nezáleží.

Pokud je mi známo, originál pochází od britských Dead or Alive, a to konkrétně z alba Youthquake z 80. let. Frontmanem je mimochodem taková celkem zvláštní existence Pete Burns, což je takový trochu přehnanější Jeffree. Aspoň tedy v současnosti. V osmdesátých letech vypadal asi nějak takhle...

Od téže kapely pak následovalo několik remixů, asi nejznámější z nich je z roku 2003 (kde už Pete vypadá o něco... Hm, jinak).
Jednu z dalších verzí stvořili američtí Dope roku 2000, a ta je trochu tvrdší. (A mně přijde nejlepší.) Mimochodem se dost lidí domnívá, že ji nazpíval Marilyn Manson, a ač to zní celkem podobně, není tomu tak.
Trochu jiným způsobem se roku 2002 songu ujala mexická zpěvačka (a herečka) Thalía, která mu dodala nádech lekce aerobiku pro kategorii 6-10 let.
A když už jsme u toho aerobiku, přesuňme se do kategorie tak 10-14 a zmiňme si italský "hard dance" boyband Eiffel 65 (od nich se možná někomu vybaví song "I'm blue")
Já, jakožto totální ignorant dance music scény, si dovolím do stejné škatulky umístit Danzela, Belgičana, který se dostal do finále německé soutěže Idol 2003 a roku 2004 vydal svoje první album. (Slizoun °.-)
Dalším pánem na holení je Gigi D'Agostino, italský DJ v kubu Woodstock v Turíně. (Další kategorie aerobiku, dejme tomu.)
O zatím nejnovější verzi (2009) se postarali Flo Rida a Kesha, kteří si tak trochu pozměnili text... No uznávám, nějaké oživení už to chtělo. (Pokud jde o aerobik, teď už 18+.)
 


Komentáře

1 Babe Babe | Web | 11. září 2010 v 21:06

Mám puštěné všechny najednou, dej tam možnost všechny najednou :D

2 ratuska ratuska | Web | 11. září 2010 v 21:20

Musím uznat, že Dope se toho zhostili nejlíp. Jen nechápu, co je všechny na té písničce tak bere :-D.

3 Stella Constance Stella Constance | Web | 11. září 2010 v 21:32

Přiznávám, že i když nejsem vůbec fanda rapu nebo hip hopu nejvíc se mi líbí verze od Flo Ridy. Ty ostatní se mi zdají mírně nesnesitelné.

4 Jane Jane | Web | 11. září 2010 v 23:01

Ew, Kesha, ew Flo Rida.
Hlasuju za Dope, protože mimo jiné k tomu je čupr klip, a to se cení. I když nepatří k písničce. A jinak originál c:

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama