Leden 2011

Znamení zvěrokruhu - vodní

22. ledna 2011 v 20:43 | Hesteth Azees |  Photoshop
Poslední várka znamení - rak, štír a ryby... :)

Znamení zvěrokruhu - vzdušná

22. ledna 2011 v 17:09 | Hesteth Azees |  Photoshop
...tj. blíženci, váhy a vodnář...

Znamení zvěrokruhu - země

21. ledna 2011 v 22:00 | Hesteth Azees |  Photoshop
...tj. býk, panna a kozoroh...

Znamení zvěrokruhu - ohnivá

21. ledna 2011 v 14:13 | Hesteth Azees |  Photoshop
...tj. Beran, Lev a Střelec...

Jak kreslit obličej ze 3/4

19. ledna 2011 v 12:11 | Hesteth Azees |  Návody, postupy
Ok, možná to není tak úplně ze 3/4, ale snaha byla :D
Není to žádné mistrovské dílo, ale pro ilustraci asi stačí... Pro úspěch "návodu" (jaký jen někdo jako já může stvořit... Takže návod to byl opravdu jen velmi zevrubný...) přidávám druhý díl =)

Turkofilie

18. ledna 2011 v 15:22 mé úvahy a jiné žvásty
  • Moderní kultury
Není nic nového, že poslední dobou se velké oblibě těší Japonsko. Manga dokáže člověka chytnout, a co teprve takové yaoi... Spousta lidí se spokojila s bytím "otaku" (jo, bytím, ne bitím, naštěstí), a ta druhá spousta (z té obrovské spousty) se pustila víc do hloubky. Japonská kultura je určitě fascinující, a ještě když je téhož názoru hodně lidí, vždycky se najde spojenec. (Předpokládám, jak jen japanonegramot jako já předpokládat může. Nechala jsem se polapit způsobem kresby, ale na další pátrání jsem byla jednak líná, a jednak málo zapálená.)
Do módy se také dostávají severské země, a o těch vím ještě méně než o Japonsku, jen mě zaujalo, kolik lidí má poslední dobou tendence k nim tíhnout. I pro to málo, co vím, se tomu vlastně nedivím.

Krásná a dcery s.r.o.

17. ledna 2011 v 22:11 mé úvahy a jiné žvásty
Vida, spadl nám sem nějaký meteorit, který nám tady rozbordelil už tak dost zvrásněnou blogovou krajinu.
Skoro mě až udivuje, kolika lidem tato nová... Hmm... Záležitost vyloženě vadí. Na druhou stranu ovšem odmítají (to já taky) přijímání blogů spadajících do jisté kategorie do Autorského klubu.
Tak co? Bárbíny mají svůj klub, tak buďme rádi a přejme jim to. Nás to, až na ty poťouchlé reklamy, až tak neomezuje, či ano? Osobně tuto hysterii moc nechápu, to je jako s tím facebookem. Proč řešit něco, co se nás nemusí týkat? (Teď to možná vyznělo jako "nás - ty na výši", ale tak jsem to nemyslela, měla jsem namysli prostě jen takové neurčité "nás - mě a dobrovolné souputovníky, kteří mají podobný postoj k věci".)
Nemůžu říct, že bych z množství poněkud růžově zaměřených děvčat byla nadšená, i na jejich psychiku mám svůj názor. Ale přijde mi lepší se tomu moc nevěnovat, než se snažit proti tomu nějak brojit, neb to by bylo stejně celkem zbytečné.

Já, oběť zločinu

17. ledna 2011 v 20:09 Z mé osobní historie
"Vypadni!!"
"Vypadni ty čubko!"
"Ne, ty vypadni, zmrde!"
...Tak nějak takhle to vypadalo u nás v pátek kolem třetí hodiny odpolední. Velmi dramatické.
No, vezmu to od začátku.
Ve čtvrtek večer se nám někdo vloupal do domu, což jsme zjistili navrátivše se kolem desáté domů. Rodičům byla odebrána skoro veškerá elektronika z pracovny, bratr přišel o foťák a ségra o noťas. (Stejně nestál za nic, no ale byl růžový, což je hlavní.) A mně nezmizelo niic... No, měla jsem takovou škodolibou radost, ale ta mi pár hodin nato měla být nemilým způsobem překažena. O tom ale později.

Ornamentální textury II

3. ledna 2011 v 10:03 | Hesteth Azees |  ostatní tvorba
Nová textura z nového designu (několik variací) =)

Šťastný nový rok (+ rekapitulace toho uplynulého)

2. ledna 2011 v 1:08 Z mé osobní historie
Trochu opožděně, jak je mým dobrým zvykem, se připojuji s přáním všeho nejlepšího všem do nového roku. Vlastně - ne až tak opožděně, už tu mám jedno PFko jako zálohu, budiž mi to ke cti.
Též bych ráda přihodila v plén i svou rekapitulaci uplynulého roku. Ten pro mě vlastně, čistě sobecky vzato, byl naprosto skvělý.