Únor 2011

Osmáčí pudy

27. února 2011 v 19:41 mé úvahy a jiné žvásty
Neotročit svým pudům není lehká věc. Důkazem jsou naši dva osmáčci degu.
Začalo to vlastně tím, že jsme si pořídili (nebo lépe řečeno můj táta a jeho druhá rodina, kde já už si vlastně připadám spíš cizí, ale to odbočuji) osmákyni (jako náhradu za nebožku Žofii, budiž jí země lehká). Ta už dnes má nejlepší léta za sebou, neboť je jí 6 let (podotýkám, že osmáci se dožívávávají 7 - 9 let).
V přesvědčení, že Sofie (jak se osmákyně jmenuje) už na stará kolena nebude vyvádět, přibyl nový přírůstek - Bill. Dnes jsou mu mimochodem asi tak 3 měsíce (přičemž osmáci podle knihy dospívají asi tak ve tři čtvtě roku).
Jistě pochopíte, že nás ani nenapadlo, že by tito dva mohli spolu mít nějaké techtle mechtle, když Bill je ještě špunt a Sofinka zase prožívá klidný podzim svého života.
Jenže.
Sofie začínala být najednou nějaká divná. Zlenivěla, ztloustla a nereagovala už pořádně ani na hlasité projevy mého pětiletého bratra. I usoudilo se, že je nemocná.
V pátek odpoledne se tatík s macechou (mou nevlastní máti) vydali se Sofinkou na veterinu. Nasadili jsme pohřební výrazy, protože zkušenosti s Žofinkou, která zesnula následkem nadýmání, nás vedly jistým směrem.
Ale když se všichni tři vrátili, dozvěděli jsme se s bráškou, že diagnóza vypadá trochu jinak - budou osmáčata!
Pudy se zkrátka ovládají jen těžko, ať jste pomalu dospívající klacek (osmák) nebo stará bába (osmačka). =)

Několik xichtíků

20. února 2011 v 15:57 | Hesteth Azees |  Postavy

Jsem marod a jak si tak ležím v posteli, mám tendence něco tvořit, ovšem jaksi se pořád ne a ne dostavit nějaká inspirace. A tak vznikají jenom takové nicneříkající skicy... :) ...Džin

11. února 2011 v 1:10 | Hesteth Azees |  Photoshop
Napadlo mě skloubit svůj koníček - kreslení fantasy postav se svým koníčkem - arabskou kulturou. A vznikl mi džin. :)
Takže, jaká jsou vaše tři přání?
...