Listopad 2011

Kašírovaná panenka a její háčkovaná róba

27. listopadu 2011 v 15:09 ostatní tvorba
Jelikož jsem chudá, vánoční dárky raději tvořím než nakupuji. Příkladem je tato panenka, kterou hodlám obdarovat svou drahou mateř.

"Návrh módní obuvi inspirovaný barokem"

15. listopadu 2011 v 20:29 | Hesteth Azees |  ostatní tvorba
Zúčastnila jsem se soutěže Teendesign pořádané Ústavem umění a designu v Plzni. V kategorii fashion design, do které jsem se hlásila, bylo úkolem vytvořit návrh módní obuvi inspirovaný barokem.
No nevyhrála jsem, bohužel :D Ale tak... Není důležité blabla blabla zúčastnit se blablabla, blabla vítězům bla poraženým, žejo, vo nic nejde, blablabla, přece to neto, blabla nevadí blablablabla bla. No ale neúspěch mi nebrání se o své dílo podělit, to každopádně :D
Nuže, voliá:

Sleva na bílé maso

4. listopadu 2011 v 17:54 mé úvahy a jiné žvásty
Pokaždé, když zavítám na seznam.cz, kouknu, co je nejnovějšího na novinkách. Pod odkazy z novinek se pak skví odkazy na bulvární bahýnko super.cz. První z odkazů u tohoto bývá většinou (vlastně už si nepamatuji, že by tomu tak někdy nebylo) typu "Koukněte se! Tahle úžasná kočka se svlékla před kamerou!" nebo "XY se nechala vyfotit úplně nahá!"
Není to trochu smutné? Různé hvězdičky na sebe snad ze zoufalství poutají pozornost národa a médií vystavováním vlastních těl jako v řeznictví. Dotyčné dámy snad už neví coby, a tak zahazují zbytky své důstojnosti a vystavují na odiv všechno, snad v domnění, že to někoho bude šokovat. Stává se to tak běžným, že už to společnost snad přijala za normu.

Z mého básnického střeva

1. listopadu 2011 v 16:33 mé úvahy a jiné žvásty
Normálně se básnění nevěnuji, tedy samozřejmě až na logopedické básničky a podobně. No a právě do podobné kategorie spadají má dvě nová veledíla.
Kamarádka dostala za úkol na seminář vymyslet báseň.
Nejdřív uvedla, že to má být taková, která bude mít pravidelný verš. Báseň se má skládat z dvojverší, přičemž na konci každého verše má být slovo, které má "obecenstvo" uhodnout, takže zbytek verše by k nim měl nějak směřovat. Jako vzor si pamatuji část básničky od Jiřího Havla, třeba "Škrabošce se říká... (maska), nejkrásnějším citům... (láska). A tak.
Takže jsem v záchvatu inspirace, sedíc v budově FEL na ČVUT, kdežto můj geniální přítel právě programoval robota, složila takovou báseň.
Pro začátek místo posledních výrazů napíšu jen pomlčky :P Počet pomlček udává počet slabik, moje verše, přiznávám, nejsou zvlášť rytmické. Na konci článku je řešení.