Leden 2012

Benu, kotě z divokých vajec

25. ledna 2012 v 0:01 Fotky: kočky
Tohle je Benu, nejmladší člen naší rodiny.
Nahradila nám Agátku, kterou asi přede dvěma měsíci přejelo auto. Agátka dlouho nepřišla domů, pak jsme jednoho dne jeli k tetě, kde k nám přibylo tohle malé zrzavé kotě. Až tehdy jsem se od rodičů dozvěděla, že Agátka už se nikdy nevrátí.

Coco de Coivert

24. ledna 2012 v 10:00 Photoshop
Takhle by možná vypadal náš kocour Coco, kdyby byl člověkem. Tedy, člověkem v rámci svých možností, stejně, jako je v současnosti v rámci svých možností kocourem - poněkud svým počínáním připomíná opici a člověk se při pohledu na něj tak nějak nemůže ubránit pocitu, že Coco je plaz.
Coco pochází z Francie, proto má v ruce víno (tedy, pokud je to opravdu víno, u něj jeden nikdy neví) a šneka. Ano, a pochopitelně s tím souvisí i to pozadí. Možná to také souvisí s tím, že náš drahý kocourek je pěkně vybíravý. Ovšem spíš to bude tím, že má paradontózu.
Proto je chudák tak vyhublý - skoro nic nejí, protože ho bolí zuby. Ty má navíc celkem čtyři, a to špičáky (když ovšem nepočítáme malé útvary na místě řezáků, které mu ovšem nemůžou být k ničemu). To mu dodává poněkud upíří vzhled (a když syčí na naše malé kotě, vypadá s těmi čtyřmi špičáky jako had).
Paradontóza také způsobuje, že Cocovi poněkud páchne z úst a hrozně slintá, takže byl vykázán z postelí. Snažíme se mu to vynahrazovat a být na něj milí, aby to psychicky zvládal, což se zatím daří. Nicméně je poněkud zahořklý a ostatním kočkám se vyhýbá.

Coco, kocour žabožrout

23. ledna 2012 v 23:42 Fotky: kočky
Fotky našeho kocoura Coca de Coivert, jednoho ze čtyř kočičích majitelů domu, ve kterém bydlíme.

Vraťte nám bolševika!

17. ledna 2012 v 16:45 mé úvahy a jiné žvásty
...dovolává se národ.
Teď jsem na Novinkách narazila na článek o volebním průzkumu. Podle něj by socdemáci dostali 77 poslanců, což už je samo o sobě zrůdné, ale není to nic proti tomu, že komáři by jich dostali 33. S tím by měli ve sněmovně pohodlnou většinu.
To samo o sobě by ještě nebylo tak zlé, konec konců před volbami vypadaly průzkumy podobně, ovšem naštěstí se nakonec poměr obrátil ve prospěch pravice.
Co je děsivé, skutečně děsivé, je diskuse pod článkem...

Vtip roku

15. ledna 2012 v 21:48
Tento článek je víceméně k ničemu, ale ten vtip je tak skvělý, že se prostě musím podělit.
"Ťuk ťuk"
"Kto je tam?"
"To som ja, otvor!"
"Aký otvor?"