Duben 2012

Velikonoční animace

12. dubna 2012 v 21:16 | Hesteth |  Postavy
Trochu narychlo jsem splácala animaci, která tak nějak vyjadřuje můj pohled na Velikonoce :)

Nenáviděná tradice

12. dubna 2012 v 18:00 | Hesteth |  mé úvahy a jiné žvásty
Jak tak slýchám a čítám názory na velikonoční tradice, zdá se, že většina dam je ze srdce nenávidí. :) Moc názorů gentlemanů neznám, tady vlastně můžu soudit jen podle své rodiny.
Moje rodina je rozdělena na dvě části, protože mí rodiče jsou rozvedení a každý z nich má nového partnera.
Můj tatík, pokud vím, už velikonoce nějak neřeší, ale pamatuju si, že kdysi dávno, když jsem ještě byla malá a bezbranná (no dobře, malá jsem pořád) se ráno chopil pomlázky a - považte - vyhnal mě s ní z postele! Ráno! Rozumíte tomu? Taková tyranie! Ale nutno uznat, že kromě toho nebyl zas MOC brutální. Jinak se u nás velikonoce moc neslavily, až na barvení vajíček, ale toho se účastnil i bratr (syn manželky mého tatíka) a hotová vajíčka pak byla erární. Co mě trochu popouzelo bylo to, že bratr pak odjel ke svému biologickému otci někam na vesnici, odkud si vždycky přivezl tunu čokolády, a já jsem nikdy neměla nic. :D
Druhá část rodiny (maminka, její choť a jeho dvě děti) velikonoce bojkotuje (včetně mě). Částečně proto, že otčímek je poloviční Bulhar, maminka je bulgarofil a já jsem poturčenec, ale hlavně proto, že tuto tradici považujeme za stupidní a barbarskou, resp. její současnou formu - možná to bylo původně myšleno dobře, ale cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, jak víme. Dneska jsou Velikonoce pro chlapy záminkou se nažrat a ožrat a pro dámy důvodem strávit svátky v kuchyni. Rozkošné.
A co vy, máte rádi Velikonoce? :)

Xichtíky pro dnešní den

9. dubna 2012 v 14:07 | Hesteth |  Postavy
...plus jeden akt s velkou hlavou a divnýma nohama.
Uvědomila jsem si, že když nakreslím nějaký obličej, většinou je hned jasné, jaká k němu pasuje barva vlasů. Považuju to za docela zajímavý jev :) Například...

Jak na sebevraždu?

6. dubna 2012 v 12:26 | Hesteth |  mé úvahy a jiné žvásty
Ze všeho nejdříve bych chtěla ujasnit jednu věc: nechystám se spáchat sebevraždu, ani k tomu, nedej bože, snad někoho nabádat. Ostatně, když už jsem u toho Boha, taková sebevražda je z náboženského hlediska nepřijatelný hřích, takže vám to, ve jménu Boha (milosrdného, slitovného), zakazuji!
Nicméně už nejednou jsem se zaobírala myšlenkou, jak by takový hypotetický jedinec, řekněme třeba já, měl takovou sebevraždu spáchat. To není vůbec jednoduché. Figuruje tu několik důležitých kritérií - je důležité, aby sebevražda byla:
a) proveditelná. Proto jsem tu taky figurantem já, jakožto všeobecně uznávaný břídil a naprostý amatér co se sebevražd a jiných vražd týče.
b) rychlá a co nejmíň bolestivá.
c) ohleduplná k pozůstalým.
d) ohleduplná ke společnosti.
Podívejme se na různé způsoby a rozeberme si je podle těchto kritérií.

Dodatek...

5. dubna 2012 v 17:01 | Hesteth |  Z mé osobní historie
...neboli (nenávidím slovo "aneb") Jak neutěšovat láskou umírající jedince:
Až budete vystaveni hysterii někoho, kdo je čerstvě po rozchodu, radím nepoužívat fráze typu "pro jedno kvítí slunce nesvítí" nebo "ten za to nestojí". Málokomu totiž pomůže, když mu budete tvrdit, že celou tu dobu byl (popřípadě stále ještě je) paf z totálního kreténa.
(Já vím, tenhle článek nemá právo na existenci, ale cítím jaksi potřebu se o tento poznatek podělit. Mimojiné proto, že kdykoliv se mě kterýkoliv člen rodiny zeptá, proč se tvářím tak kysle, a já mu odpovím, že je to tím, že jsem právě dostala kopačky, dozvím se právě to, že člověk, o němž jsem stále ještě přesvědčena, že můj život bez něj nemá smysl, je ve skutečnosti na odstřel. Kterýžto názor nejenže nesdílím, ale navíc mě docela uráží, protože odmítám stanovisko, že miluju idiota.)
Každopádně ale velmi děkuji za účast každému, kdo ten můj předchozí výžblept okomentoval :)

Single

4. dubna 2012 v 12:00 | Hesteth |  Z mé osobní historie
Po roce a půl jsem zase sama. Je to poněkud nezvyk.
Trochu mě děsí, jak jsem na něm byla závislá. Najednou jsem se přistihla, že nemám komu o tom říct, a proto to tady taky vyřvávám do éteru. Obrazně řečeno.
Se mnou musí být asi fakt k nevydržení. Pravda je, že valná zábava se mnou není, protože nejsem dvakrát družný jedinec. Nejradši ze všeho sedím doma a něco čmárám nebo šmodrchám. Nejsem parťák pro různé sešlosti, no a pro sport už jaksi vůbec ne. Navíc většinou moc nehovořím a zásadně se neopíjím.
Co mám ráda je kolektiv tak, řekněme, maximálně pěti lidí, pokud možno u vodnice. No ale když se ti lidi mezi sebou znají a já jsem tak nějak mimo mísu, není žádná šance, že bych byla schopna se mezi ně přimíchat. Nebo jo, ale velmi pomalu. No a protože kolektivy ze všeho nejmíň potřebují, aby se mezi ně šmodrlili sociofobové, kteří nic neříkají, zírají a neustále se tváří, že chtějí všechny zabít (ale to je můj normální xicht!), zůstávám tak nějak vně těchto kolektivů.
Ano, máte pravdu, tento článek přímo křičí "Nikdo mě nemá rád! Pomoc! Mějte mě rádi! Řekněte mi, že jsem úžasná!" Ale tak jsem to nemyslela, já se potřebuju jenom vypsat a tohle je takový brainstorming. No dobře, je poněkud sebelítostivý.

Katawa shoujo

2. dubna 2012 v 19:20 | Hesteth |  movies
Je visual novel (pravděpodobně existuje zaběhnutý překlad, ale protože nepatřím k nejinformovanějším v téhle oblasti, tak ho neznám, no dejme tomu, že je to "obrazový román"). Já osobně nejsem zrovna zarytý japanofil a dostala jsem se k němu jako slepý k houslím, takže prosím omluvte těžkopádnost mého vyjadřování. :D
Navzdory tomu, že vznikl na základě poněkud drsného vtípku, je to neuvěřitelně silný příběh.
Hlavní hrdina, Hisao, má srdeční arytmii, kvůli které se dostane nejdřív do nemocnice a potom na Yamaku - školu pro fyzicky handycapované studenty.
Zezačátku je to pro něj dost nezvyk, být mezi postiženými lidmi - jak se k nim chovat? Podle Hisaa je to jako ignorovat slona v místnosti. Jak ale řekla Yuuko, knihovnice na Yamaku, "možná je to slon, protože to tak vidíš."
Hisao se seznámí s několika hrdinkami. No a příběh se vyvíjí podle toho, jaké možnosti pokračování si člověk zvolí.
Hrdinkami (se kterými se Hisao může sblížit) jsou...

Kočičí náušnice - puzeta

2. dubna 2012 v 14:51 | Hesteth |  Háčkování
Prozatím jenom jedna. Zatím ještě nemám komponenty - puzety a zarážky, ale měly by přijít v úterý :) Nějak jsem se do toho zažrala, no.
Tahle je spíš jen na zkoušku.