Srpen 2012

Moje krejčovská prvotina

6. srpna 2012 v 13:56 ostatní tvorba
Konečně jsem se přiměla zasednout k šicímu stroji a pustit se do takzvaného tvořeníčka.
Potřebuji na léto dlouhé kalhoty, ve kterých bych ve třicetistupňovém vedru nelekla. Dlouhé proto, abych v nich mohla do mešity, a kalhoty proto, že sukní mám dost.
Tak jsem se rozhodla si ušít turecké kalhoty, tedy volné a stažené u kotníků. Zároveň ale s rozkrokem v normálních místech a ne u kolen. Řekla jsem si, že by nemělo být tak těžké je ušít, navíc už se šitím potřebuju konečně začít, abych jednou byla schopná vytvořit něco, co by se dalo i nosit.
Nabrala jsem tedy směr Flex-tex, kde jsou látky sice ne asi dvakrát kvalitní, ale levné, tedy přesně to, co potřebuji pro své experimentování. Nakoupila jsem si takovou poměrně lehkou a nemačkavou látku. Měla sem tam nějaký ten kaz, takže metr a půl mě nevyšel ani na šedesát korun.
Doma jsem si nakreslila střih (dělala jsem to poprvé a když se mi konečně podařilo všechno naměřit, měla jsem pocit, jako kdybych objevila Ameriku), nastříhala jsem látku a dala se do šití.
Konečný výtvor má opravdu hanebně křivé a zvlněné švy a nohavice jsem měla udělat delší, ale, světě div se, jsou to kalhoty!

Vyhodnocení kozí soutěže

4. srpna 2012 v 13:56 Kozí soutěž
A je to tu!
Všechny přihlášené fotky byly samozřejmě skvelé - aby ne, byly na nich KOZY!
Tři ze soutěžících ale ostatní nechaly daleko za sebou, nutno uznat.
A nyní už k nim, k našim vítězkám!

Kozí soutěž!

1. srpna 2012 v 20:36 Kozí soutěž
Tak!
Většina přihlášených dam mi napsala, že by se chtěla účastnit i přesto, co se zrovna děje. (Ty ostatní se zatím neozvaly, ale nevadí :) ) To mě velmi potěšilo.
Takže kozí soutěž právě začíná!
Hraje se skutečně o hodnotnou cenu - zlatou kozu (i stříbrnou a bronzovou):
Hlasovat se nebude přes anketu, aby stačilo jedno kolo.
Každý, kdo bude chtít hlasovat, nechť prosím napíše, jak by chtěl, aby se fotky umístily - která na prvním, na druhém a která na třetím místě. Podle toho pak budu rozdělovat body - třetí místo jeden, druhé dva a první tři. Jak by se asi dalo tušit, fotka s nejvyšším počtem bodů bude vítězná.
Soutěž končí v neděli, ideálně přesně ve 12:00, ovšem ve skutečnosti pravděpodobně až když se mi podaří ukončit hlasování.
A nyní už k fotkám:

Kozy a vůl

1. srpna 2012 v 10:10 mé úvahy a jiné žvásty
Proč dělám takový humbuk kolem nějaké Biondi? No, není to tak docela kvůli ní. Mně osobně nejde jen o nějakou kikinu, mám problém s tím, jak Standa likviduje Autorský klub, na kterém jsme si my, členové, dost zakládali. Ona kikina je spíš jen taková jiskřička, která se zrovna objevila poblíž doutnáku. Tohle už je tak absurdní, že to chtělo nějakou absurdní reakci.