Září 2012

Kočičí tarot (Velká arkána)

22. září 2012 v 19:02 ostatní tvorba
Je to dárek k narozeninám pro mou maminku, která se zajímá o tarot a, tak jako každý člen naší rodiny (povinně), má ráda kočky. :)


módně pekelná Novotná, jako vystřižená z mimáče

13. září 2012 v 22:30 mé úvahy a jiné žvásty
Na Prostřeno! zrovna moc často nekoukám, v televizi vlastně vůbec. Ale tak jsem se dneska konečně dostala k novému dílu Ano, šéfe! na iPrima, no a když už jsem tam byla, pustila jsem si Prostřeno!, abych měla k tomu vyšívání nějakou tu kulisu. Ale to jsem netušila, do čeho se pouštím.
Jistě většina z vás zná legendární mamyny z mimáče, o nich více například v Módním pekle.
Hostitelka Monika Novotná, jíž byl věnovaný ten díl, který jsem viděla, byla téměř dokonalým exemplářem pekelného archetypu.
Nejdřív to pozitivní: nutno uznat, že doma měla čisto. Její byt je malý, ale je jí 24 a má malé dítě, takže já bych se tomu, na rozdíl od jejích soupeřů, nedivila.
Teď to pekelně archetypální:
Co se jídla týče, to bylo celkem ukázkové. Jako předkrm byl servírován plátek veky, na něm vajíčko a toto přelito majolkou smíchanou s kečupem. Rozkošné, že?
Hlavním chodem byly vepřové nudličky s hranolky ze supermarketu, plus nezbytný kopec eidamu a rozsáhlá zeleninová obloha. Zdeněk Pohlreich by plesal.
Hlavní složkou dezertu, kterým byl čokoládovo-kokosový řez, byla nastrouhaná tyčinka Margot, a to i navzdory tomu, že slečna Novotná je vyučenou cukrářkou.
Zábavou byla společenská hra, no, ne moc invenční, ale ostatně proč ne.
Hostitelka se rozhodně neobtěžovala se k této příležitosti nějak upravit, prostě triko, vlasy v culíku, rozhodně žádný zbytečný mejkap, hlavně aby to bylo pohodlný, komu se to nelíbí, ať na mě nekouká (dobře, to trochu cituji Adu z Módního pekla, ale dělám to proto, že slečna Novotná skoro dokonale zapadla do pekelného konceptu).
Její chování mě překvapilo. Jakmile se někdo dopustil kritiky, schytal salvu jedovatých slin. Nejhůř dopadl jediný mužský účastník Pavel, který byl poslán za dveře, protože se opovážil kritizovat studené kupované hranolky víc, než byla hostitelka sto snést. Ale i Šárka si zavařila. Šárka vůbec Moniku obzvlášť rozladila, protože byla až moc vyfintěná a vůbec, co si o sobě myslí, že se tak předvádí.
Mám teď v pozadí puštěný další díl, ve kterém vaří právě Šárka, která si s menu opravdu vyhrála. Jenomže Monika se rozhodla, že jí to nedaruje, takže zkritizuje, co může.
Já chápu, že holka, která má v sedmnácti dítě a potom ve čtyřiadvaceti žije s přítelem a dalším, sedmiměsíčním dítětem, přičemž její přítel ji, podle jedné z úvodních scén, asi zrovna nevelebí, musí mít život tak těžký, jak si to já vůbec nedokážu představit. (Rozhodně nemám v úmyslu se pouštět do hlubokých analýz Moničina nitra, takže toť celé mé shrnutí.)
Mě jen dost překvapil fakt, že takoví lidé doopravdy existují.

Model 2

2. září 2012 v 1:25 "Módní návrhy"
Tak trochu historizující. Není to zrovna ready to wear. Zalíbil se mi nápad šátku pod kloboukem a taky jsem chtěla nějaké sáčko (pro nedostatek lepších výrazů) se zapínáním vzadu. Modelína na obrázku nemá na krku žádný šperk, protože sako by mělo výraznou texturu (což jsem znázornila na barevných variacích níže).
Náramek a ta ozdoba (já nenávidím slovo ozdoba, ale co se dá dělat) na klobouku by mohly být z malých korálků nebo kamínků, možná z praskaného skla, i když to by asi na klobouk bylo poněkud nepraktické.
Boty, které na piktogramech nejsou, by byly v barvě klobouku a podpatek by byl pokryt korálky, kamínky, případně tím praskaným sklem.


Model 1

1. září 2012 v 11:25 | Hesteth Azees |  "Módní návrhy"
Tento model by měl být, jaksi, přijatelný pro muslimy (tedy aspoň pro tu rozumně uvažující část, není to žádný pytel, na pytli není co vymýšlet). Jestli tomu tak je, tím si nejsem jistá.
Určitě tomu tak není u znázornění barevných kombinací, protože na tom piktogramu - nepiktogramu jsem se nechala trochu unést... :D
Nejdřív sem šoupnu kresbu, pak ty neslušné a pobuřující piktogramy a nakonec textury, které jsem na některé barevné variace využila (a taky sama vytvořila - info pro šťoury).
"Modelka" je ověšená všemožnou bižuterií, ale pokud je na hijab použita textura, pochopitelně bych ten ozdobný špendlíček nahradila obyčejným (nějak to tam držet musí). Stejně je to s páskem - pokud je na svršku textura, pásek z kytiček (noo... Ono to zní trochu blbě, ale mně se to líbí, tedy v případě, že by kytičky byly ukázkou bižuterie, nikoliv plastovým chrchlem) bych nahradila nějakým obyčejným, úzkým, koženým.
A teď už konečně dost keců.