Listopad 2012

Umělci, prosím, pomozte

27. listopadu 2012 v 18:53
Hlásím se na VŠUP a zoufale potřebuji radu někoho zkušenějšího v oblasti módy než jsem já (což je kritérium, které není zas tak těžké splnit). Byla bych velmi vděčná, kdyby se někdo takový našel.
Potřebuji objasnit hlavně jednu věc:
Součástí oděvní části portfolia má být práce s oblečenou figurou - co přesně to obnáší?
(Celkově má portfolio obsahovat toto:
KRESEBNÁ ČÁST - FIGURA, PRÁCE S BARVOU, DRAPÉRIE;
ODĚVNÍ ČÁST - PRÁCE S OBLEČENOU FIGUROU, NÁVRHY;
PREZENTACE - PŘEHLED DOSAVADNÍ ČINNOSTI;
PREZENTACE REALIZOVANÝCH MODELU)

Je tu víc věcí, kvůli kterým už teď poněkud panikařím, ale ty nevyžadují ani tak vysvětlení, jako spíš nadzdvihnuté obočí, výraz přibližně takový, jako na obrázku níže, a otázku: "Tak proč se hlásíš na design oděvu a obuvi, když neumíš šít?"


Kočičí přívěsky

19. listopadu 2012 v 12:53 ostatní tvorba
Na fotkách vypadají větší, ale ve skutečnosti jsou vysoké asi 3 cm :)
Dostupné v eshopu :)
Kočičí náhrdelník

17. listopadu 2012 v 17:45 ostatní tvorba
Ušila jsem tři a půl centimetru velkou kočičku (stejným způsobem, jako třeba tuhle kočičí skvadru) a upevnila jsem ji na bílý háčkovaný řetízek.
Mám doma spoustu odstřižků různých látek, protože všechny látky a třeba staré oblečení různých známých často končí u mě, protože jsem proslula jako sběratelka starých hadrů. :)
Pokud jde o zapínání, motám z drátů háčky a očka a už mi to docela jde (když nic jiného, aspoň to drží). :D
No a tohle už je můj výtvor, k dostání v eshopu:

Přírůstky v eshopu

7. listopadu 2012 v 16:58 Z mé osobní historie
Utvořila jsem nové šperky k prodeji, tak se musím pochlubit :)
Opět mě chytlo háčkování z příze s příměsí kovového vlákna, hezky se to třpytí a drží to tvar. Bohužel ji v obchodech mívají jen zřídka, je primárně určena k přivazování vánočních ozdob (je to ta šňůrka, na které visí třeba čokoládové figurky z vánočních kolekcí) a prodává se jako "ozdobný provázek", asi nikoho nenapadlo, že by z toho někdo háčkoval :D
A teď už vlastní výtvory :)

Kočičí náušnice na prodej

3. listopadu 2012 v 15:52 Háčkování
Dovoluji si upozornit na háčkované kočičí náušnice z mé "dílny" (tím se rozumí ta rozbordelená hromada u mě v pokoji, pod kterou se možná - ale nikdo si tím ve skutečnosti nemůže být jistý - ukrývá stůl), které jsou k dispozici tady :)

Můj eshop

3. listopadu 2012 v 11:11 Z mé osobní historie
Pustila jsem se do takřečeného tvořeníčka. Několik lidí v mém okolí mi doporučilo, abych nějaký ten výsledek svého snažení zkusila prodat, a tak jsem si řekla, že to zkusím, a založila jsem si profil na Šikovných lidech.
Zatím jsou tam jenom dva háčkované náhrdelníky, dál hodlám přidávat třeba náušnice s háčkovanými kočičkami a tak dále. :)
Mojí "obchodní značkou" je Kuş Kedide, turecky "pták v kočce", což zní možná poněkud dvojznačně, no doufám, že v turečtině tomu tak není.