Leden 2013

Velkolepá zbroj...

30. ledna 2013 v 15:00 | Hesteth Azees |  Postavy
...která není možná.
Dost jsem se vyřádila na kresbě (nebo spíš skice, dobře), a dokonce, i když se to nezdá, jsem o ní nějaký čas přemýšlela. Lehká konstrukce na zádech, připojená pomocí elektrod k míše, je náhodou docela slušný, i když ne dvakrát originální nápad (mně je jedno, jestli je to možné, nebo ne, protože takový hnidopich zase nejsem). Taky na designu těch křídel jsem si dala docela záležet. A uzpůsobila jsem tomu i zobákovitě tvarovanou helmu, pařáty a dokonce i brnění stylizované do peří.
Škoda jenom, že tenhle mundůr je úplná blbost.
Začnu křídly. Hlavní problém spočívá v jejich umístění. Takhle by byla způsobena nepohyblivost části bederní páteře, což by nositele (resp. nositelku) asi moc nepotěšilo.
Další chybou je neskladnost křídel. Pořádně jsem nepropracovala jejich skládání, takže by si s nimi člověk nemohl třeba sednout, pokud už by se s nimi naučil jakž takž normálně chodit.
Ta helma je samozřejmě hlavně estetickou záležitostí, jinak je to úplný nesmysl. Ale když křídla, tak zobák, to si prostě nemůžu odpustit, i když je zjevné, že se přes něj nedá nic moc vidět.
Uvědomuji si i nepraktičnost pařátů. Už jen když si vzpomenu na to, jak mě vždycky bolí nohy po lyžování. Pařáty vlastně vyžadují dost podobný postoj (nebo možná spíš podřep) a navíc ještě i chodidla v docela nepřirozené poloze. Nevím, jestli by se na to dalo zvyknout, ale za sebe můžu říct, že bych se o to nerada pokoušela.
Tak. Dokonale jsem teď zepsula svůj vlastní výtvor, což je vlastně docela fajn, protože to aspoň nebude dělat nikdo za mě, leda že by objevil ještě další nedostatky, což je pravděpodobné, ale na druhou stranu jistě nebudou horší než ty, co jsem našla já.
Možná se i pokusím stvořit něco obdobného, ale možnějšího. A pak někoho donutím mi to sestrojit a odletím na Měsíc. (Na měsíc na Havaj.)


Plyšový medvídek

29. ledna 2013 v 17:03 | Azees |  Postavy
Tato kresba (nebo spíš skica) je kýč. Ano, uznávám to. Je to prvoplánový slint, který se snaží působit na city tak neomaleně, že se city s pohrdavým odfrknutím otočí a odkráčí od něj pryč. No jo... Ale je tam plyšový medvídek a to je hlavní.


Omlouvám se za kvalitu fotky, ale já za to nemůžu, to ta nepřízeň světla v tomto ročním období. Detaily níže.

Fimo poprvé

27. ledna 2013 v 11:26 fimo
Nechala jsem se strhnout fimodavem. Hlavně proto, že se jednou chci dopracovat k tomu, že si vytvořím vlastní panenku. S fimem to asi půjde nejlíp.
Moje první váhavé pokusy jsou na světě. Jak je mým dobrým zvykem, vyplodila jsem miniatury. Zaprvé proto, že se mi líbí, a zadruhé proto, že jsem chtěla napoprvé vyplýtvat co nejmíň hmoty.
Udělala jsem si figurky do člověče, nezlob se, jednu růži a jednu mrtvolnou ručičku.

Akty II

27. ledna 2013 v 9:07 | Azees |  Postavy
Opět jsem nabyla dojmu, že je načase nakreslit nějaký ten akt, a že mi nezbývá, než ho nakreslit podle sebe, což zároveň také trochu nahraje mému nenápadnému, ale místy se přece projevujícímu exhibicionismu. Jinými slovy: nakreslila jsem svoje akty. Jak sprosté!
Ve skutečnosti to zas taková hrůza není, protože:
a) na nich není nakresleno nic pohoršujícího. I když jde o plnočelnou nahotu, prostě tam ty části... Nejsou.
b) nejsou mi podobné. Konkrétně tím chci říct, že nejsem až tak brutálně přeštípnutá v pase, jako ta postava na prvním obrázku. (Ale jestli vám to nevadí, důkaz v podobě předlohy sem dávat nebudu.) A taky ten obličej na tom druhém se vůbec nepovedl.
Jo a omlouvám se za kvalitu fotek, hlavně té druhé, protože ta (myšleno kvalita, ne fotka, pochopitelně, ta je tak úžasná, jak jen můj výtvor může úžasný být... Ehmm...) je opravdu mizerná.

DIY dárky letošních Vánoc

4. ledna 2013 v 17:28 | Hesteth |  ostatní tvorba

Trochu opožděně sem dávám fotky některých dárků, které jsem letos vytvořila pro své bližní.