Únor 2013

Já jako hašašín

26. února 2013 v 13:14 | Hesteth Azees |  Postavy
(Kresba níže, až po okecávkách.)
Na skvělý nápad stát se hašašínem, kterýžto výraz jsem ještě včera touto dobou ani neznala (což byla hrozná škoda, a teď, s touto znalostí, už můžu s klidem v srdci umřít), mě přivedl Sikar, a to konkrétně tímto článkem.
"Asasín nebo též hašašín je označení pro členy sekty hašašínů. Jednalo se o arabskou sektu, jejíž členové prosluli následujícími věcmi. Oddaností svému vůdci, faktem, že se jednalo o chladnokrevné zabijáky a tím, že si dodávali odvahy a sjetosti pomocí hašiše. (...) V jiném významu slovo asasín v českém jazyce neexistuje." (Sikar)
Jistě se mi tedy nedivíte, že jsem si přesně toto vybrala jako svou budoucí kariéru, i když připouštím, že je to hlavně kvůli označení "hašašín".
Aby toho nebylo málo, nakreslila jsem hašašínku. Tedy jako sebe, chápete, i když v poněkud pozměněné podobě. Původně jsem sice chtěla podstoupit změnu pohlaví, ale to by trvalo hrozně dlouho, a navíc, přiznejme si to, kdo by chtěl být chlap, že. (Já vím, každý. Ale já chlapy umím kreslit ještě hůř než ženy, tak mi to nechte.)

Moje první grafické počiny

25. února 2013 v 19:15 | Hesteth Azees |  ostatní tvorba
Když se člověk jednou pustí do zkoumání své blogové minulosti, je hrozně těžké přestat.
A já jsem vykopala skutečný poklad.
Pozadí "na blog nebo na Alíka", která jsem vytvořila v červnu 2007, tedy ve svých třinácti letech. Začínala jsem tenkrát objevovat divy programu malování.
Toto jsou moje úplně první zaznamenané počiny na poli počítačové grafiky:

K yaoidním kořenům

25. února 2013 v 17:18 | Azees |  Povídky: jednodílové
Na svém starém blogu, na který radši nebudu odkazovat (nechci odhalovat hlubiny své temné blogískovské minulosti), jsem našla začátek povídky, do níž jsem se pustila v dubnu léta páně 2009, tedy ve svých (téměř) 15 (slovy patnácti) letech. Dala jsem jí naprosto pitomý pracovní název, který vůbec s ničím nesouvisel, takže ho ani neuvádím. Normální název neměla z toho důvodu, že jsem zápletku chtěla vymyslet za pochodu. Bohužel, dokončení se ona povídka nikdy nedočkala (asi proto, že jsem sama nevěděla, o čem by měla být), ale i tak si myslím, že by byla škoda, kdyby zcela zmizela v propadlišti dějin, takže ta-dá:

V Chroustově začalo svítat. Dělo se to poměrně rychle, protože Slunce zaspalo a teď se snažilo dohnat své zpoždění. Město rychle zalilo světlo, a než člověka stihlo napadnout nějaké květnaté básnické přirovnání a jediný opelichaný kohout široko daleko si stačil odkašlat, bylo už světlo.
Hubenému černovlasému chlapci, který se, jako obvykle, měl v plánu povalovat v posteli až do oběda, to bylo jedno. Nebyli chudí, a tak nemusel ve svých sedmnácti letech pracovat, takže stejně jako většina jeho vrstevníků školou povinných se celé léto poflakoval venku.

Den desátý - Jedna zpověď

17. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
No dobře, budiž. Ale budu až moc otevřená, takže lidi, kteří nechtějí zjistit, že jsem jenom přetvařující se povrchní lhář, by to neměli číst.
Vždycky se tvářím jako hrozný puritán, odpuzují mě šovinističtí chlapi a lacině seksí holky (kterou být v mých očích opravdu není nic těžkého).
A přitom, jak už to bývá, já sama jsem... Jak to jen kulantně... No prostě jsem hrozná děvka.

Den devátý - Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč

16. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
Mešita v Ortaköy je jedna z těch, které se mi v Istanbulu nejvíc líbí a asi nejlíp vystihne můj zájem o to krásné město, jehož i méně krásné stránky chci poznat. Ta loďka, tu jsem našla jen náhodou, ale myslím, že se tam jako symbol docela hodí.


K tomu druhému jen dodám, že se připravuji na maturitu a zkoušky na vysokou.
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují

15. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) Široká ramena;
2) hezké oči (ona pro to nejsou žádná konkrétní kritéria, prostě ty oči musí mít to "něco", co se dost dobře nedá popsat);
3) dlouhé upravené vlasy.
Já vím, že už jsem s těmi vlasy otravná. Ale nemůžu si prostě pomoct.

Den sedmý - Čtyři věci, co tě dokážou znechutit

14. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) Psí hovna na chodnících a podél nich;
2) dav lidí namačkaných na sebe;
3) smrad cigaretového kouře;
4) mastné vlasy.
Dnes stručné, ale myslím, že to nemusím rozebírat :D

Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají (bez jakéhokoli pořadí)

13. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) Tatínek;
2) maminka;
3) můj první partner;
4) můj současný partner;
5) moje kamarádka, kterou znám od první třídy.
Vypsat jenom pět lidí, to není fér vůči ostatním příbuzným a přátelům, ale co se dá dělat.

Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyla bývala udělala

12. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) když mi bylo asi devět a byli jsme s rodinou u moře, měla jsem možnost vybrat si, jestli mi maminka koupí panenku, nebo nafukovací křeslo, které bychom si mohli navzájem půjčovat. Vybrala jsem si panenku.
2) jednou na lyžáku, asi před pěti lety, nás rozřazovali do lepší a horší lyžařské skupiny. Měli jsme sjet kousek dolů ze svahu a tam nám profesor řekl, do které skupiny se máme zařadit - vlevo horší a vpravo lepší. Samozřejmě moje lyžování nebylo nic moc. Ale vůbec jsem nedávala pozor a nevěděla jsem, co říká, a najednou jsem byla na řadě. Tak jsem sjela dolů a automaticky se přidala ke skupině spolužáků, které jsem tam viděla postávat. Ale to byli ti, kdo byli zařazeni do té lepší skupiny. Když jsem to zjistila, připadala jsem si jako nafoukaná kráva a taky jsem tak vypadala, tím hůř, že mě samozřejmě poslali do té horší skupiny. Měla jsem dávat pozor.
3) Kdysi jsem se znovu setkala se svým bývalým, což mělo za následek, že jsem se do něj znovuzbláznila. Prozření, že mě nechce zpátky, nebylo příjemné. Neměla jsem se s ním scházet.

Ovce z fima pro kamarádku

12. února 2013 v 13:35 fimo
Moje kamarádka ze třídy měla nedávno narozeniny. Rozhodla jsem se jí vyrobit ovčí náušnice a přívěsek, protože... No, protože má prostě ráda ovce. Tady jsou:

Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterýma často přemýšlíš

11. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) K čemu jsem dobrá?
2) Co se ti honí hlavou, Coco?
3) Jak je možné, že lidé to ještě dnes té církvi tak žerou?

Den třetí - Osm způsobů, jak si získat tvé srdce

10. února 2013 v 19:00 | Hesteth Azees
1) Mít upravené dlouhé vlasy;
2) dát mi nějakou dobrou čokoládu;
3) mít rád kočky;

Strach

10. února 2013 v 16:56 | Hesteth Azees |  Postavy
Nakreslila jsem takovou pitomost a teprve potom mi došlo, jakou geniální metaforu v sobě skrývá! Že ji tam nevidíte? Hm... Dívejte se pořádně, je tam!
A shodou náhod, když se to tak vezme, kolem a kolem, a když trošku přimhouříme oko... A trošku i to druhé... Hle! Ono se to hodí k tématu týdne!
Takže, taková je realita:

Den druhý - Devět faktů o tobě

9. února 2013 v 17:00 | Hesteth Azees
1) Mám strašně ráda kočky.
2) Hrozně nutně potřebuji udělat maturitu a přijímací zkoušky na vysokou školu, čemuž bohužel moc nenahrává moje dokonalá schopnost prokrastinace, kterou jsem pozvedla na úroveň umění.
3) Jsem hrozný misantrop.

Deset dní

8. února 2013 v 22:28 | Hesteth Azees |  Základní pravdy o mé osobě

Zapojila jsem se do "projektu" Deset dní. V tomto článku, pod Dnem prvním, jsou odkazy na další dny, kterým jsem nepřiřadila rubriku, aby v ní zbytečně nestrašily.

Den první - Deset věcí, které byste v tuto chvíli chtěli říct deseti různým lidem

1) Mrzí mě, že s tebou trávím míň času než s maminkou, chtěla bych s tebou být víc. Ale v tom bytě je na můj vkus až příliš mnoho lidí na metr čtvereční, přes což bych se každý druhý den asi nedokázala přenést. Já bych chtěla, abychom spolu mohli víc mluvit jen my dva, tati.