→Deus ex Machina (HP | 5 díllů | dokončená)

5. díl

28. června 2009 v 14:06
"Jestli ty nejsi idiot, Lucie," prohlásil mozkomor energicky. Lucius zamrkal. Ten hlas přece znal. "P... Pane?" "To koukáš, co?" opáčil Voldemort a v jeho hlase byla slyšet špatně potlačovaná pýcha. "Jak... Jak jste...?" koktal Lucius, pociťuje údiv a zároveň také... Radost? Možná. Spíše jistý triumf. "Moc se ptáš, Lucie, teď není čas. Povím ti to jindy."
Pán zla se odmlčel, a když se z Luciovy strany nedočkal reakce, pokračoval: "Víš, že bych tě tu nechal zešílet, konečně za tu svou hloupost a nešikovnost bysis to zasloužil ze všeho nejvíc." Lucius polkl. "Ale, víš, teď se mi hodíš." Lucius mlčel.
Po chvíli ticha podal Voldemort Luciovi hůlku. "Žádné hlouposti," utrousil Pán zla, "teď půjdeme ven. Není nutné hned dělat zbytečný humbuk a působit rozruch." S těmito slovy se otočil, bez potíží odklopil mříž a následován Luciem se vydal ven.
Azkaban bylo cosi jako složité kamenné bludiště plné mozkomorů. Ti se těm dvěma však vyhýbali. Lucia velice zajímalo, jak to jeho pán dokázal, dospěl ale k závěru, že mlčeti zlato, a bude tedy moudřejší držet jazyk za zuby. Kráčel za Voldemortem, který proplouval ozónem a zdálo se, že přesně ví, kudy kam. Lucius k němu, jako už nespočetněkrát, pocítil nesmírný obdiv. Pán zla jej přitahoval po všech stránkách. V jeho přítomnosti zapomněl na Severuse, na nějž myslel ty tři dny téměř neustále.
***

4. díl

27. června 2009 v 20:09
Venku už na ně čekala plechovka od Redbulla. Ten jim sice neměl dát křídla, nicméně účinek byl velmi podobný. Přenašedlo. A kam? Na Ministerstvo? Lucius pochyboval, že se někdo bude obtěžovat s disciplinárním řízením - byl už na něj dávno vydán zatykač. Tohle přenašedlo mělo zcela jiný cíl, tím si byl Lucius jist. Azkaban.

3. díl

27. června 2009 v 20:09
Teď už se ho strach zase držel jako klíště a jeho mrtvolný dech Lucia dusil. Dlouhé studené prsty mu ochmatávaly obličej. "Vidíš, Lucie, už tě mají, já ti to říkal, a ty ses mi pokoušel odporovat, viď? No jo, tvůj starý kamarád Severus... Co kamarád? Přítel! Milenec! A ten tě teď zradil, Lucie, co na to říkáš? A divíš se vůbec? Co? Ale neboj, nejsi sám, to ne, a ani nikdy nebudeš - jsem tu přece já! A vedu s sebou slečnu Úzkost, budeme tvojí společností, jenom tvojí, slyšíš? Ano? A není to skvělé? Jen my tři! Ach ano, a mozkomorové, samozřejmě. Nevím jak ty, ale já se na ně těším, a moc! A co ty? Copak? Cože? Ty se snad bojíš! No jo vlastně, proto jsem přece tady..."

2. díl

27. června 2009 v 20:08
Druhá část :)

1. díl

27. června 2009 v 20:04
Tak jsem tomu taky propadla :D Pottermanie vládne světěm... :D Pár je překvápko xP
 
 

Reklama