ostatní tvorba

Moje první grafické počiny

25. února 2013 v 19:15 | Hesteth Azees
Když se člověk jednou pustí do zkoumání své blogové minulosti, je hrozně těžké přestat.
A já jsem vykopala skutečný poklad.
Pozadí "na blog nebo na Alíka", která jsem vytvořila v červnu 2007, tedy ve svých třinácti letech. Začínala jsem tenkrát objevovat divy programu malování.
Toto jsou moje úplně první zaznamenané počiny na poli počítačové grafiky:

DIY dárky letošních Vánoc

4. ledna 2013 v 17:28 | Hesteth

Trochu opožděně sem dávám fotky některých dárků, které jsem letos vytvořila pro své bližní.

Kočičí přívěsky

19. listopadu 2012 v 12:53
Na fotkách vypadají větší, ale ve skutečnosti jsou vysoké asi 3 cm :)
Dostupné v eshopu :)Kočičí náhrdelník

17. listopadu 2012 v 17:45
Ušila jsem tři a půl centimetru velkou kočičku (stejným způsobem, jako třeba tuhle kočičí skvadru) a upevnila jsem ji na bílý háčkovaný řetízek.
Mám doma spoustu odstřižků různých látek, protože všechny látky a třeba staré oblečení různých známých často končí u mě, protože jsem proslula jako sběratelka starých hadrů. :)
Pokud jde o zapínání, motám z drátů háčky a očka a už mi to docela jde (když nic jiného, aspoň to drží). :D
No a tohle už je můj výtvor, k dostání v eshopu:

Kočičí tarot (Velká arkána)

22. září 2012 v 19:02
Je to dárek k narozeninám pro mou maminku, která se zajímá o tarot a, tak jako každý člen naší rodiny (povinně), má ráda kočky. :)

Moje krejčovská prvotina

6. srpna 2012 v 13:56
Konečně jsem se přiměla zasednout k šicímu stroji a pustit se do takzvaného tvořeníčka.
Potřebuji na léto dlouhé kalhoty, ve kterých bych ve třicetistupňovém vedru nelekla. Dlouhé proto, abych v nich mohla do mešity, a kalhoty proto, že sukní mám dost.
Tak jsem se rozhodla si ušít turecké kalhoty, tedy volné a stažené u kotníků. Zároveň ale s rozkrokem v normálních místech a ne u kolen. Řekla jsem si, že by nemělo být tak těžké je ušít, navíc už se šitím potřebuju konečně začít, abych jednou byla schopná vytvořit něco, co by se dalo i nosit.
Nabrala jsem tedy směr Flex-tex, kde jsou látky sice ne asi dvakrát kvalitní, ale levné, tedy přesně to, co potřebuji pro své experimentování. Nakoupila jsem si takovou poměrně lehkou a nemačkavou látku. Měla sem tam nějaký ten kaz, takže metr a půl mě nevyšel ani na šedesát korun.
Doma jsem si nakreslila střih (dělala jsem to poprvé a když se mi konečně podařilo všechno naměřit, měla jsem pocit, jako kdybych objevila Ameriku), nastříhala jsem látku a dala se do šití.
Konečný výtvor má opravdu hanebně křivé a zvlněné švy a nohavice jsem měla udělat delší, ale, světě div se, jsou to kalhoty!

Tamponový design

25. března 2012 v 18:22
Je pravda, že pokaždé, když vidím nějakou úžasně radostnou reklamu na vložky, zalije mě pocit trapnosti. Nemyslím si, že mensturační cyklus je něco, co by nás zrovna zaplavovalo štěstím. Je to prostě čistě intimní a dost nepříjemná záležitost.
Ale protože na Seznamu na mě neustále vyskakuje tvrzení, že "perioda není tabu," spojené s návrhem na design tamponů, nedalo mi to a jeden jsem taky vytvořila. Zaprvé přesně to použitý tampon je - jaderný odpad. A zadruhé musíme přece myslet na cybergothičky, protože těm by se můj návrh určitě líbil.
A byla bych vám velmi vděčná, kdybyste pro mě takzvaně "hlásli". Tedy ne pro mě. Pro můj tampon. (Provedení sice není nic moc, ale za ideou si náhodou stojím.)

Kašírovaná cezva

10. prosince 2011 v 21:12
V rámci tvorby vánočních dárků jsem vyrobila kašírovanou cezvu pro svého otčíma, který se (ostatně stejně jako máti a já) nechal trochu unést tureckou kulturou.
Cezva [džezva] slouží k vaření a servírování turecké kávy (ne Turka!). (Vím jen tolik, že nejdřív se do cezvy nalije voda, až potom se přisype káva a nechá se třikrát dojít k varu, ale podrobnějšími informacemi posloužit nemůžu, neboť sama kávě zrovna neholduji. :) )

Kašírovaná panenka a její háčkovaná róba

27. listopadu 2011 v 15:09
Jelikož jsem chudá, vánoční dárky raději tvořím než nakupuji. Příkladem je tato panenka, kterou hodlám obdarovat svou drahou mateř.

"Návrh módní obuvi inspirovaný barokem"

15. listopadu 2011 v 20:29 | Hesteth Azees
Zúčastnila jsem se soutěže Teendesign pořádané Ústavem umění a designu v Plzni. V kategorii fashion design, do které jsem se hlásila, bylo úkolem vytvořit návrh módní obuvi inspirovaný barokem.
No nevyhrála jsem, bohužel :D Ale tak... Není důležité blabla blabla zúčastnit se blablabla, blabla vítězům bla poraženým, žejo, vo nic nejde, blablabla, přece to neto, blabla nevadí blablablabla bla. No ale neúspěch mi nebrání se o své dílo podělit, to každopádně :D
Nuže, voliá:

Dvě hadrové osoby

22. září 2011 v 13:43
Ušila jsem si dvě panenky, totiž jednu panenku a jednoho gentlemana :) Ještě pro ně ale nemám jména... Byla bych vděčná za nějaký ten návrh :)

Moje kočky II

8. září 2011 v 15:40
Dovolte mi představit vám ještě druhý kočičí šik vzniknuvší pod mou jehlou :)

Moje kočky I

2. září 2011 v 16:01 | Hesteth Azees
Pustila jsem se do tvoření stvoření z odstřižků látek, které se k ničemu jinému moc použít nedaly, protože byly moc malé nebo šíleně barevné. Dovolte mi teď představit vám některé kočky (a kocoury) ze své dílny.

Ornamentální textury III

31. května 2011 v 19:27
Zase jednou několik variací textury z mého (nového) designu :)

Ornamentální textury II

3. ledna 2011 v 10:03 | Hesteth Azees
Nová textura z nového designu (několik variací) =)
 
 

Reklama
Reklama