Postavy

Já jako hašašín

26. února 2013 v 13:14 | Hesteth Azees
(Kresba níže, až po okecávkách.)
Na skvělý nápad stát se hašašínem, kterýžto výraz jsem ještě včera touto dobou ani neznala (což byla hrozná škoda, a teď, s touto znalostí, už můžu s klidem v srdci umřít), mě přivedl Sikar, a to konkrétně tímto článkem.
"Asasín nebo též hašašín je označení pro členy sekty hašašínů. Jednalo se o arabskou sektu, jejíž členové prosluli následujícími věcmi. Oddaností svému vůdci, faktem, že se jednalo o chladnokrevné zabijáky a tím, že si dodávali odvahy a sjetosti pomocí hašiše. (...) V jiném významu slovo asasín v českém jazyce neexistuje." (Sikar)
Jistě se mi tedy nedivíte, že jsem si přesně toto vybrala jako svou budoucí kariéru, i když připouštím, že je to hlavně kvůli označení "hašašín".
Aby toho nebylo málo, nakreslila jsem hašašínku. Tedy jako sebe, chápete, i když v poněkud pozměněné podobě. Původně jsem sice chtěla podstoupit změnu pohlaví, ale to by trvalo hrozně dlouho, a navíc, přiznejme si to, kdo by chtěl být chlap, že. (Já vím, každý. Ale já chlapy umím kreslit ještě hůř než ženy, tak mi to nechte.)

Strach

10. února 2013 v 16:56 | Hesteth Azees
Nakreslila jsem takovou pitomost a teprve potom mi došlo, jakou geniální metaforu v sobě skrývá! Že ji tam nevidíte? Hm... Dívejte se pořádně, je tam!
A shodou náhod, když se to tak vezme, kolem a kolem, a když trošku přimhouříme oko... A trošku i to druhé... Hle! Ono se to hodí k tématu týdne!
Takže, taková je realita:

Velkolepá zbroj...

30. ledna 2013 v 15:00 | Hesteth Azees
...která není možná.
Dost jsem se vyřádila na kresbě (nebo spíš skice, dobře), a dokonce, i když se to nezdá, jsem o ní nějaký čas přemýšlela. Lehká konstrukce na zádech, připojená pomocí elektrod k míše, je náhodou docela slušný, i když ne dvakrát originální nápad (mně je jedno, jestli je to možné, nebo ne, protože takový hnidopich zase nejsem). Taky na designu těch křídel jsem si dala docela záležet. A uzpůsobila jsem tomu i zobákovitě tvarovanou helmu, pařáty a dokonce i brnění stylizované do peří.
Škoda jenom, že tenhle mundůr je úplná blbost.
Začnu křídly. Hlavní problém spočívá v jejich umístění. Takhle by byla způsobena nepohyblivost části bederní páteře, což by nositele (resp. nositelku) asi moc nepotěšilo.
Další chybou je neskladnost křídel. Pořádně jsem nepropracovala jejich skládání, takže by si s nimi člověk nemohl třeba sednout, pokud už by se s nimi naučil jakž takž normálně chodit.
Ta helma je samozřejmě hlavně estetickou záležitostí, jinak je to úplný nesmysl. Ale když křídla, tak zobák, to si prostě nemůžu odpustit, i když je zjevné, že se přes něj nedá nic moc vidět.
Uvědomuji si i nepraktičnost pařátů. Už jen když si vzpomenu na to, jak mě vždycky bolí nohy po lyžování. Pařáty vlastně vyžadují dost podobný postoj (nebo možná spíš podřep) a navíc ještě i chodidla v docela nepřirozené poloze. Nevím, jestli by se na to dalo zvyknout, ale za sebe můžu říct, že bych se o to nerada pokoušela.
Tak. Dokonale jsem teď zepsula svůj vlastní výtvor, což je vlastně docela fajn, protože to aspoň nebude dělat nikdo za mě, leda že by objevil ještě další nedostatky, což je pravděpodobné, ale na druhou stranu jistě nebudou horší než ty, co jsem našla já.
Možná se i pokusím stvořit něco obdobného, ale možnějšího. A pak někoho donutím mi to sestrojit a odletím na Měsíc. (Na měsíc na Havaj.)

Plyšový medvídek

29. ledna 2013 v 17:03 | Azees
Tato kresba (nebo spíš skica) je kýč. Ano, uznávám to. Je to prvoplánový slint, který se snaží působit na city tak neomaleně, že se city s pohrdavým odfrknutím otočí a odkráčí od něj pryč. No jo... Ale je tam plyšový medvídek a to je hlavní.


Omlouvám se za kvalitu fotky, ale já za to nemůžu, to ta nepřízeň světla v tomto ročním období. Detaily níže.

Akty II

27. ledna 2013 v 9:07 | Azees
Opět jsem nabyla dojmu, že je načase nakreslit nějaký ten akt, a že mi nezbývá, než ho nakreslit podle sebe, což zároveň také trochu nahraje mému nenápadnému, ale místy se přece projevujícímu exhibicionismu. Jinými slovy: nakreslila jsem svoje akty. Jak sprosté!
Ve skutečnosti to zas taková hrůza není, protože:
a) na nich není nakresleno nic pohoršujícího. I když jde o plnočelnou nahotu, prostě tam ty části... Nejsou.
b) nejsou mi podobné. Konkrétně tím chci říct, že nejsem až tak brutálně přeštípnutá v pase, jako ta postava na prvním obrázku. (Ale jestli vám to nevadí, důkaz v podobě předlohy sem dávat nebudu.) A taky ten obličej na tom druhém se vůbec nepovedl.
Jo a omlouvám se za kvalitu fotek, hlavně té druhé, protože ta (myšleno kvalita, ne fotka, pochopitelně, ta je tak úžasná, jak jen můj výtvor může úžasný být... Ehmm...) je opravdu mizerná.

Tři halal modelky

4. května 2012 v 17:01
Nevím, jestli by si tuhle mou skromnou kresbičku nějaký muslim nemohl vyložit jako urážku... Nejsem si úplně jistá, jestli tyhle šaty zrovna vyhovují, ale když na ně tak koukám, nevím, proč by ne. A kromě toho se mi líbí...
Mám v plánu je zpracovat digitálně, aby to bylo trochu barevnější :)

Velikonoční animace

12. dubna 2012 v 21:16 | Hesteth
Trochu narychlo jsem splácala animaci, která tak nějak vyjadřuje můj pohled na Velikonoce :)

Xichtíky pro dnešní den

9. dubna 2012 v 14:07 | Hesteth
...plus jeden akt s velkou hlavou a divnýma nohama.
Uvědomila jsem si, že když nakreslím nějaký obličej, většinou je hned jasné, jaká k němu pasuje barva vlasů. Považuju to za docela zajímavý jev :) Například...

Víla podruhé

28. března 2012 v 10:20 | Hesteth
Koukala jsem na svoje starší kresby, až jsem narazila na vílu z října 2009. Ten obličej není úplně zlý, ale ta anatomie, ta je příšerná. A i ten had by se dal nakreslit líp. I rozhodla jsem se ji nakreslit znova. A tohle je výsledek:

Ve jménu Boha milosrdného, slitovného

21. března 2012 v 16:19 | Hesteth
Nějak mi přišlo jako dobrý nápad nakreslit slečnu s hijabem. Už dýl jsem chtěla nakreslit nějakého toho Arabáka s tou úžasnou šavlí (která je tak známá a vyskytuje se v Disneyovkách i legu).
(více pod perexem)

kvetoucí klec

22. února 2012 v 12:09
Na chvíli jsem se vrátila do starých, trošičku japanofilních kolejí, aby se ukázalo, že už to není, co to bývalo. Nebo aspoň já s tím už nejsem tak spokojená. Ten obličej tak nějak není můj. (Tedy, jistě že není můj, já mám menší oči a mnohem větší nos, ale jistě mi rozumíte). Tak si myslím, že si tenhle motiv ještě zopakuju a to poněkud normálnějším způsobem...

Akty...?

2. října 2011 v 10:46
Rozhodla jsem se, že se naučím kreslit postavu, a tedy jsem se vrhla na akty. A sama jsem si stála modelem :D Ale protože zásadně nekreslím žádné sprosťárny, že ano, tak jsem ze sebe udělala takový bezpohlavní organismus.

Přetržené veselí

19. června 2011 v 21:08 | Hesteth Azees
Obrázek tentokrát ne krvavý, nicméně stále nijak zvlášť pozitivní...


Nová várka xichtíků

4. března 2011 v 17:46 | Heseteth Azees
Chtěla bych vám představit crust punkera z jiné dimenze, plešatou princeznu a hnusné anděly.

Několik xichtíků

20. února 2011 v 15:57 | Hesteth Azees

Jsem marod a jak si tak ležím v posteli, mám tendence něco tvořit, ovšem jaksi se pořád ne a ne dostavit nějaká inspirace. A tak vznikají jenom takové nicneříkající skicy... :) ...


 
 

Reklama
Reklama